Kiedy zmieniamy samochód, dokonujemy jego przerejestrowania. To z kolei wiąże się z otrzymaniem nowych tablic rejestracyjnych i naklejki na szybę. Stare należy usunąć, a nowe trzeba założyć. Z samymi tablicami rejestracyjnymi nie powinniśmy mieć problemu i zajmie nam to naprawdę chwilę. Gorzej sprawa będzie się przedstawiała w przypadku naklejki, ponieważ jest ona jednorazowa, a to oznacza, że bardzo mocno trzyma się szyby. Jak więc ją usunąć tak, aby nie pozostał po niej żaden ślad, ale jednocześnie też, żebyśmy nie zniszczyli szyby?

Domowe sposoby

Jak się okazuje na początek możemy wypróbować proste, domowe sposoby. To oznacza, że powinniśmy wziąć suszarkę i za jej pomocą podgrzać naklejkę. Wówczas klej, który ją trzyma powinien puścić, a my bez problemów będziemy mogli taką naklejkę usunąć. Bardzo ważne jednak będzie tutaj to, abyśmy podgrzewali szybę na większej powierzchni. Jeśli będziemy ją podgrzewać tylko w jednym miejscu, tam gdzie jest naklejka rejestracyjna, może się okazać, że dojdzie do pęknięcia szyby, a tego z pewnością wolelibyśmy uniknąć. Szczególnie musimy na to zwrócić uwagę jeśli na dworze panują temperatury w okolicach zera stopni. Kiedy już podgrzejemy szybę, musimy podważyć naklejkę. Najlepiej użyć do tego paznokcia albo żyletki. Gdy już nam się to uda, delikatnie musimy pociągnąć za naklejkę odklejając ją mniejszymi partiami, ale jednocześnie też dalej powinniśmy podgrzewać ten fragment, który nadal jest przyklejony do szyby. Kiedy już się to uda, należy przetrzeć szybę zmywaczem do paznokci, albo innym płynem rozpuszczającym.

Gorzej jak pęknie nam szyba

O ile nie powinniśmy mieć większego problemu ze spokojnym odklejeniem naklejki rejestracyjnej, gdy mamy na to więcej czasu, o tyle problem może się pojawić, gdy pęknie nam przednia szyba. Wówczas będziemy musieli wyrobić duplikat naklejki, co będzie się wiązało z dodatkowymi pieniędzmi i przede wszystkim czasem. Jest szansa, że w warsztacie, gdzie będziemy wymieniać szybę odkleją nam tą naklejkę, jednak wówczas może się okazać, że będziemy mieli problem z jej ponownym przyklejeniem. Dlatego też w miarę możliwości warto robić wszystko, aby utrzymywać szybę w jak najlepszym stanie, tak aby nie musieć mierzyć się z takimi problemami.

Warto zobaczyć co powinniśmy zrobić, aby odkleić naklejkę rejestracyjną z szyby. Przy odrobinie cierpliwości i sprytu może się okazać, że będzie to łatwiejsze niż początkowo nam się wydawało. Nie mniej warto zarezerwować sobie na to trochę więcej czasu.